środa, 8 sierpnia 2012

Lekcja 2.1.

Klasa 2

Temat: Lekcja organizacyjna. Powtórzenie materiału z klasy 1.


Lekcja organizacyjna:
1. Przedmiotowy system oceniania.
2. Wymagania edukacyjne.
3. Plan roku szkolnego.
4. Regulamin lekcyjny
5. Program nauczania na lekcjach zaklęć i uroków.

1. Przedmiotowy System Oceniania

Zasady wspólpracy i oceniania.
a) Nauczyciel ocenia za :
- umiejętności i wiadomości.
- systematyczność pracy.
- sprawdziany, kartkowki, prace domowe, ćwiczenia, referaty, pisemne sprawdzenie pracy domowej.*
- przygotowanie do zajęć.
- odpowiedzi ustne.
- zaangażowanie i kreatywność.
- prezentowanie wiedzy.
- współprace w zespole.
- zabawy.
- aktywność.
- pracę na lekcji.
- udział w konkursach, olimpiadach przedmiotowych - na szczeblu szkolnym i międzyszkolnym.

* - kartkówka sprawdzająca wiedzę ucznia z pracy domowej, jeżeli zadanie było do wykonania samodzielnie z rzeczą nieomawianą na lekcji.


b) Nauczyciel ma prawo sprawdzić wiedzę ucznia w formie ustnej lub pisemnej z 1-3 ostatnich lekcji.

c) Uczeń ma prawo raz do roku zgłosić na początku lekcji nieprzygotowanie z wyjątkiem wcześniej zapowiedzianego sprawdzianu lub kartkówki. Jeżeli kartkówka będzie niezapowiedziana a uczeń zgłosi nieprzygotowanie na początku lekcji nie musi jej pisać. (naturalnie musi ją zaliczyć w terminie niepóźniej niż 2 tygodnie od momentu sprawdzenia kartkówki) Nieprzygotowanie dotyczy również pracy domowej. Można je zgłosić a wtedy otrzyma się dodatkowy czas na zrobienie jej oraz nie otrzyma się oceny Troll (1).

e) Uczeń ma prawo do poprawy oceny Troll tylko jeden raz w czasie i sposób uzgodniony z nauczycielem. (II tygodnie)

f) W przypadku nieobecności na sprawdzianie, kartkówce czy innej formie poddanej ocenie ucznia przez nauczyciela - uczeń ma obowiązek zaliczyć materiał  w ciagu tygodnia.

g) Na Sprawdzianach , kartkówkach i innych formach sprawdzenia wiedzy ucznia obowiązuje system procentowy:

a) stopień Wybitny - W - powyżej 100%
b) stopień Powyżej Oczekiwań - P - 90%-100%
c) stopień Zadowalający - Z - 75%-89%
d) stopień Nędzny - N - 50%-74%
e) stopień Okropny - O - 21%-49%
f) stopień Troll - T - 0%-20%

h) Uczeń, aby zdać z Przedmiotu z pozytywną oceną (okropny-wybitny) musi posiadać co najmniej 3 oceny w czym jedną ze sprawdzianu oraz frekwencję większa niż 31 %.

i) Na lekcjach łaciny przy ocenach obowiązują "+" i "-", które w przypadku liczenia oceny końcowej dają 0,5 oceny, lub w przypadku minusa - odejmują o "0,25" oceny. Np.
P+ = 5,5
P = 5
P- = 4,75

j) Na kocu danego działu zapowiedziany jest sprawdzian z działu a na końcu roku - Egzamin całogodzinny lub dłuższy sprawdzający wiedzę ucznia.

k) Wagi ocen :
- sprawdziany (5)
- kartkówki (3)
- prace domowe (2)
- aktywność .. itd. (1)

l) Przy wystawianiu ocen nauczyciel będzie brał pod uwagę :
- ilość i jakość ocen.
- frekwencje.
- systematyczność.
- inne dodatkowe osiągnięcia ucznia.
- zachowanie
- podejście do przedmiotu
- wynik średniej ważonej


2. Wymagania edukacyjne

To co na ocenę powyżej oczekiwań i... Na ocenę Wybitną uczeń zna materiał lekcyjny w 100 %, a także chwali się wiedzą pozalekcyjną. Wziął udział w olimpiadzie oraz konkursach. Na bieżąco robił prace dodatkowe. Wszystkie prace zaliczone na oceny nie niższe niż Z. Średnia ważona więcej niż 5,5. 100 % frekwencja. (w wypadu nie 100 %, usprawiedliwienia za każdą nieobecność)

Na ocenę Powyżej Oczekiwań uczeń zna materiał lekcyjny w 90 % . Uczeń musi posiadać więcej niż 80 % procent frekwencji na lekcji, musi posiadać min. 7/10 wszystkich ocen . Uczeń nie możne dostać oceny poniżej N. Ma wszystkie sprawdziany i kartkówki zaliczone na Z lub wyżej. Wykona prace semestralną -> jeżeli takowa będzie oraz jeżeli będzie to decydowało o jego ocenie będzie wykonywał w ciągu roku prace dodatkowe. Średnia ważona więcej niż 4,5.

Na ocenę Zadowalającą uczeń zna materiał lekcyjny w 70 % . Uczeń musi posiadać więcej niż 65 % procent frekwencji na lekcji , musi posiadać min. 6/10 wszystkich ocen . Uczeń nie możne dostać oceny poniżej O. Ma prawie wszystkie sprawdziany i kartkówki zaliczone na N lub wyżej. Wykona prace semestralną -> jeżeli takowa będzie oraz jeżeli będzie to decydowało o jego ocenie będzie wykonywał w ciągu roku prace dodatkowe. Średnia ważona: powyżej 3,5.

Na ocenę Nędzną uczeń opanował Program Lekcyjny w 55 %. Uczeń musi posiadać więcej niż 51 % procent frekwencji na lekcji , musi posiadać min. 5/10 wszystkich ocen . Uczeń może dostać ocenę T. Ma prawie wszystkie sprawdziany i kartkówki zaliczone na O lub wyżej. Wykona prace semestralną -> jeżeli takowa będzie oraz jeżeli będzie to decydowało o jego ocenie będzie wykonywał w ciągu roku prace dodatkowe. Średnia ważona: powyżej 2,5.

Na ocenę Okropną Uczeń zna materiał lekcyjny w 45 %. Uczeń musi posiadać więcej niż 31 % procent frekwencji na lekcji, musi posiadać min. 3/10 wszystkich ocen . Uczeń może dostać ocenę T. Ma prawie wszystkie sprawdziany i kartkówki zaliczone na O lub wyżej. Wykona prace semestralną -> jeżeli takowa będzie oraz jeżeli będzie to decydowało o jego ocenie będzie wykonywał w ciągu roku prace dodatkowe. Średnia ważona: powyżej 1,5.

3. Plan roku szkolnego
- lekcje odbywają się w
- lekcje prowadzi prof. Kate Hay
- przewidzianych jest min. 8 lekcji + co najmniej jedno zastępstwo = 9 lekcji (patrz program nauczania)
- przewidziany jest co najmniej jeden konkurs + olimpiada (między)szkolna *
- do zdobycia przewidzianych jest min. 10 ocen (2 kartkówki, 1 sprawdzian, 1 prace na lekcji, 3 prace domowe, 1 aktywność każdy + inne tj. prace domowe itd.) W miejsce oceny niezaliczonego jakiegokolwiek materiału, uczeń otrzymuje Trolla.


4. Regulamin lekcyjny
1. Na lekcji obwiązuje cisza i spokój. Wymagana jest aktywność uczniów, jednak aktywność właściwa, na temat lekcji.
2. Uczeń przychodzi na lekcję punktualnie, spóźnienie więcej niż na połowę lekcji skutkuje nieobecnością ucznia na lekcji.
3. Na lekcji wskazane jest używanie mózgu. Nie przejmujemy się początkowymi niepowodzeniami.
4. Na początku każdej lekcji nauczyciel wyznacza osobę do robienia listy. Ta osoba ma za zadanie spisać wszystkich uczniów oraz punkty, oceny i plusy, które zdobyły podczas tej lekcji. Na końcu, wysyła ona kompletną listę na prof.kateha2wp.pl
5. Niepotrzebne kłótnie i spory zostawiamy na czas po-lekcyjny. )


5. Program nauczania
Program nauczania obejmuje 8 lekcji podstawowych + co najmniej (!) jedno zastępstwo. Zaznaczam, że program nauczania może ulec zmianie.
1. Lekcja organizacyjna. Powtórzenie materiału z klasy 1.
2. Niezbędne zaklęcia i przeciwzaklęcia
3. Teoria Fredicka Glossa. 
4. Zaklęcie a klątwa. Formuła klątwy.
5. Podział klątw.
6. Przyczyny i początki działania klątwy.
7. Jak uwolnić się od klątwy?
8. Powtórzenie wiadomości.
9. Sprawdzian końcowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz